|
1.2.1 PO WER Warszawa-OŚ PRIORYTETOWA I OSOBY MŁODE NA RYNKU PRACY DZIAŁANIE 1.2 WSPARCIE OSÓB MŁODYCH NA REGIONALNYM RYNKU PRACY – PROJEKTY KONKURSOWE| PODDZIAŁANIE 1.2.1 WSPARCIE UDZIELANE Z EUROPEJSKIEGO FUNDUSZU SPOŁECZNEGO PROGRAMU OPERACYJNEGO WIEDZA EDUKACJA ROZWÓJ NA LATA 2014-2020. |
poniedziałek, 25 lutego 2019
Zachęcamy do aplikowania na konkurs nr POWR.01.02.01-IP.24-14-001/19 - OŚ PRIORYTETOWA I OSOBY MŁODE NA RYNKU PRACY DZIAŁANIE 1.2 WSPARCIE OSÓB MŁODYCH NA REGIONALNYM RYNKU PRACY – PROJEKTY KONKURSOWE| PODDZIAŁANIE 1.2.1 WSPARCIE UDZIELANE Z EUROPEJSKIEGO FUNDUSZU SPOŁECZNEGO PROGRAMU OPERACYJNEGO WIEDZA EDUKACJA ROZWÓJ NA LATA 2014-2020.
INFORMACJE OGÓLNE
Termin składania wniosków: 29 marca 2019 r. – 12 kwietnia 2019 r.
Alokacja przeznaczona na dofinansowanie:11 200 000,00 zł
Wkład własny: 5 % wartości projektu.
PRZEDMIOT KONKURSU:
Przedmiotem konkursu jest wsparcie indywidualnej i kompleksowej aktywizacji zawodowoedukacyjnej osób młodych poprzez:
1. Instrumenty i usługi rynku pracy służące indywidualizacji wsparcia oraz pomocy w zakresie określenia ścieżki zawodowej (obligatoryjne):
- Identyfikacja potrzeb osób młodych oraz diagnozowanie możliwości w zakresie doskonalenia zawodowego, w tym identyfikacja stopnia oddalenia od rynku pracy osób młodych
- Kompleksowe i indywidualne pośrednictwo pracy w zakresie uzyskania odpowiedniego zatrudnienia zgodnego z kwalifikacjami i kompetencjami wspieranej osoby lub poradnictwo zawodowe w zakresie wyboru odpowiedniego zawodu oraz pomoc w planowaniu rozwoju kariery zawodowej, w tym podnoszenia lub uzupełniania kompetencji i kwalifikacji zawodowych.
2. Instrumenty i usługi rynku pracy skierowane do osób, które przedwcześnie opuszczają system edukacji lub osób, u których zidentyfikowano potrzebę uzupełnienia lub zdobycia nowych umiejętności i kompetencji (fakultatywne):
- Kontynuacja nauki dla osób młodych, u których zdiagnozowano potrzebę uzupełnienia edukacji formalnej lub potrzebę potwierdzenia kwalifikacji m.in. poprzez odpowiednie egzaminy,
- Nabywanie, podwyższanie lub dostosowywanie kompetencji i kwalifikacji, niezbędnych na rynku pracy w kontekście zidentyfikowanych potrzeb osoby, której udzielane jest wsparcie, m.in. poprzez wysokiej jakości szkolenia.
3. Instrumenty i usługi rynku pracy służące zdobyciu doświadczenia zawodowego wymaganego przez pracodawców (fakultatywne):
- Nabywanie lub uzupełnianie doświadczenia zawodowego oraz praktycznych umiejętności w zakresie wykonywania danego zawodu, m.in. poprzez staże i praktyki, spełniające standardy wskazane w Europejskiej Ramie Jakości Praktyk i Staży,
- Wsparcie zatrudnienia osoby młodej u przedsiębiorcy lub innego pracodawcy stanowiące zachętę do zatrudnienia, m.in. poprzez pokrycie kosztów subsydiowania zatrudnienia dla osób, u których zidentyfikowano adekwatność tej formy wsparcia, refundację wyposażenia lub doposażenia stanowiska.
4. Instrumenty i usługi rynku pracy służące wsparciu mobilności międzysektorowej i geograficznej (z wyłączeniem mobilności zawodowej na europejskim rynku pracy za pośrednictwem sieci EURES) (fakultatywne):
- Wsparcie mobilności geograficznej dla osób młodych, u których zidentyfikowano problem z zatrudnieniem w miejscu zamieszkania, m.in. poprzez pokrycie kosztów dojazdu do pracy m.in. poprzez finansowanie kosztów dojazdu.
5. Instrumenty i usługi rynku pracy skierowane do osób z niepełnosprawnościami (fakultatywne):
- Niwelowanie barier na jakie napotykają osoby młode z niepełnosprawnościami w zakresie zdobycia i utrzymania zatrudnienia, m.in. poprzez finansowanie pracy asystenta osoby niepełnosprawnej, którego praca spełnia standardy wyznaczone dla takiej usługi i doposażenie stanowiska pracy do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.
PODMIOTY UPRAWNIONE DO UBIEGANIA SIĘ O DOFINANSOWANIE:
O dofinansowanie mogą ubiegać się instytucje rynku pracy zgodnie z art. 6 Ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy:
- Publiczne służby zatrudnienia,
- Ochotnicze Hufce Pracy,
- Agencje zatrudnienia,
- Instytucje szkoleniowe,
- Instytucje dialogu społecznego
- Instytucje partnerstwa lokalnego
GRUPA DOCELOWA
Uczestnikami projektu mogą być osoby młode, w tym osoby z niepełnosprawnościami z województwa mazowieckiego , w wieku 15-29 lat:
- Osoby odchodzące z rolnictwa i ich rodziny, tzw. ubodzy pracujący, osoby zatrudnione na umowach krótkoterminowych oraz pracujący w ramach umów cywilno-prawnych (zgodnie z definicjami zawartymi w Wytycznych w zakresie realizacji przedsięwzięć z udziałem środków Europejskiego Funduszu Społecznego w obszarze rynku pracy na lata 2014-2020) i/lub
- Imigranci (w tym osoby polskiego pochodzenia), zgodnie z definicją zawartą w Wytycznych w zakresie realizacji przedsięwzięć z udziałem środków Europejskiego Funduszu Społecznego w obszarze rynku pracy na lata 2014-2020 i/lub reemigranci, zgodnie z definicją zawartą w Wytycznych w zakresie realizacji przedsięwzięć z udziałem środków Europejskiego Funduszu Społecznego w obszarze rynku pracy na lata 2014-2020 z wyłączeniem grupy określonej dla trybu konkursowego w Poddziałaniu 1.3.1
Na wszelkie pytania chętnie odpowiemy pod nr. telefonu: 533 300 225
Zapraszamy do współpracy !